Maaibeheer Kennemerstrand vrijdag

Meld je aan
  • Vrijdag 6 november 2026
  • 12:00 - 15:00
  • IJmuiden
  • Maaien, Snoeien

Wat ga je doen?

Het duingebied ten oosten van het Kennemermeer in IJmuiden aan Zee wordt beheerd door de Vrienden van het Kennemerstrand. Elk jaar worden de vochtige duinvalleien gemaaid. Met vrijwilligers wordt het maaisel bijeen geharkt en met hooivorken op hopen gelegd. Met een lastpakker wordt het maaisel afgevoerd uit het gebied.

Je kunt helpen met het bijeen harken van het maaisel en het op hopen leggen. Trek wel een paar laarzen aan, want het gebied is nat. En neem wat te eten en drinken mee.

Onze impact

Met het maaibeheer houden we de bijzondere natuur van vochtige duinvalleien in stand en kunnen we vanaf het voorjaar weer genieten van de bloeiende moeraswespenorchis, honingorchis, teer guichelheil en parnassia. het gebied is vrij toegankelijk voor wandelaars.

Heb je een vraag over deze klus?

Stel een vraag

Deel deze pagina

  • Gekopieerd
Ik meld mij aan
Wij melden ons aan
  • Vrijdag 6 november 2026
  • 12:00 - 15:00
  • IJmuiden Route
  • Vanaf de IJmuiderslag loop je via de trap naar beneden, steek het fietspad over en neem het sluippaadje naast het informatiebord. Aan het eind van de bosjes kom je in de te maaien duinvallei.
  • Maaien , Snoeien
  • Geschikt voor kinderen
  • 20 van 20 plekken beschikbaar