Natuuronderhoud en revitalisatie Landgoed De Vijverhoeve

Meld je aan
  • Zaterdag 7 november 2026
  • 09:30 - 15:30
  • Huijbergen
  • Boompjes/struiken verwijderen, Broeihopen maken, Maaien, ...

Wat ga je doen?

Natuurgebied De Vijverhoeve staat dit jaar in het teken van de bos revitqlisatie. Dat doen we in de bossen onder deskundige begeleiding. Daarnaast gaan we, zoals ieder jaar, de wilgen knotten. We snoeien ze ‘om-en-om’. Dus het ene jaar de éven bomen, Het andere jaar de oneven wilgen. Dan blijft het groen, terwijl het onderhoud gewoon doorgaat. Naast het wilgen knotten, gaan we de randen van de poelen opschonen. Dan kunnen de reeën weer foerageren. Ook de wandelpaden gaan we vrij maken van ‘opschot’. Dan kunnen de bezoekers van het natuurgebied in alle vrijheid op de paden genieten van de natuur.

Onze impact

We maken het landschap bio-divers. Dan kunnen de reeën en amfibieën genieten van de natuur. De vogels kunnen in de moerasjes foerageren.  En de kerkuilen kunnen op zoek naar muizen.

Praktische informatie

We hebben verschillend soort werk. Dus de ‘sterken’ onder ons gaan de wilgen knotten. Ben je meer van het fijne werk, dan gaan we snoeien langs de kanten van de poelen.  En werk je graag in een groep: dan kun je meehelpen met kleine boompjes aanplanten. Voor de kinderen, hebben we een apart programma. Jij wordt die dag: Journalist. Je gaat met de helpers praten, en schrijft dat op. Mogelijk ook met wat foto’s erbij. Dan maken we een Vijverhoeve Nieuwsbrief. Gaaf, hoor! Ieder jaar weer een succes.

Etienne Schoenmakers

Initiatiefnemer voor de natuurontwikkeling op De Vijverhoeve

Doe mee, dan hebben de uilen weer een holletje om in te wonen! En het klimaat fleurt weer op, doordat we met de bomen de lucht schoner gaan maken.

Heb je een vraag over deze klus?

Stel een vraag

Deel deze pagina

  • Gekopieerd
Ik meld mij aan
Wij melden ons aan
  • Zaterdag 7 november 2026
  • 09:30 - 15:30
  • Huijbergen Route
  • Verzamelen in de schuur naast de Abdijhoeve De Vijverhoeve om 09.30 uur
  • Boompjes/struiken verwijderen , Broeihopen maken , Maaien , Poelen schoonmaken , Snoeien , Takkenril maken , Wilgen knotten , Zagen
  • Geschikt voor kinderen
  • 23 van 25 plekken beschikbaar