Versterken bio-diversiteit door boompjes te planten, wilgen uit te dunnen en rillen te maken.
Meld je aanWat ga je doen?
De IVN Natuurwerkgroep Waalre organiseert een inspirerende werkdag op een prachtig perceel vlak bij de Hut van Mie Pils, achter de Mellow Ranch.
Ingeklemd tussen de snelweg A2 en de Mellow Ranch ligt een mooie strook natuur met twee poelen. Het zand van de poelen is gebruikt om een wal te vormen met het weiland van de ranch. In deze strook groeien vooral wilgen.
Wat gaan we doen?
Op de wal planten we jonge boompjes. Op het perceel groeien veel wilgen. Door deze uit te dunnen, krijgen andere planten en bomen meer licht en ruimte om te groeien. De verwijderde takken en stammen leggen we in rillen, zodat ze een natuurlijke schuilplek vormen voor kleine dieren.
Samen met het uitdunnen van de wilgen zorgt dit voor een flinke impuls aan de biodiversiteit in het gebied. Een mooie kans om met eigen handen bij te dragen aan een gezondere natuur.
Onze impact
Met het aanplanten van verschillende soorten boompjes brengen we meer variatie in het gebied. Door het uit dunnen van de wilgen ontstaan open plekken waar nieuwe planten en boompjes een kans krijgen. Met het aanleggen van de rillen creëren we schuilplaatsen voor insecten, amfibieën en kleine zoogdieren. Kortom we geven een mooi impuls aan de bio-diversiteit in het gebeid.
Praktische informatie
Neem je takkenschaar, handzaag en schop mee als je ze hebt. Geen gereedschap? Geen probleem, de IVN Natuurwerkgroep zorgt voor extra materiaal. In de pauze staat er iets te drinken en te eten voor je klaar. Je ontmoet de leden van de Natuurwerkgroep bij de Hut van Mie Pils, waarna jullie samen naar het terrein van de Mellow Ranch gaan. Fietsen is het beste, maar als dat niet lukt, is er voldoende parkeerruimte. Kinderen zijn van harte welkom en er zijn Engelssprekende begeleiders aanwezig.
Antoon Obbing
Lid IVN Natuurwerkgroep Waalre